Skip to content High contrast mode

Adım 1.

Sevgili öğrencimiz. Öncelikle hayallerine başvurmanın en kolay yolunu sana anlatmak için buradayız. İşe ilk önce IEFTonline başvuru platformundan kendine uygun bölümü seçerek başlıyoruz. Daha sonra www.ieft.dreamapply.com da program gereksinimlerini detaylıca okuyoruz. Anlamadığımız yerlerde ieft online ekibi sana her zaman yardımcı olacaktır. Onlarla iletişime geçmek için; info@ieftonline.com’a tüm sorularınızı iletebilirsiniz.


Adım 2.

Programa başvurmak için gerekli koşulları anladıktan sonra, okulun istediği dokümanları hazırlamaya başlıyoruz. Başvurumuzu onaylamaya karar verdiğimizde, üniversitenin web-sitesini son kez, spesifik ülke ve bölüm gereksinimleri için tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Eğer aynı anda birden çok üniversiteye başvurmak istersek, farklı okulların farklı başvuru koşulları ve evraklarını (dokümantasyonlar, İngilizce skorları, giriş sınavları, görüşmeler, port folyolar, cv ve essay’ler gibi) kontol edip tamamlamak gerekecektir. En bilindik İngilizce testleri (IELTS, TOEFL vb.) genellikle tüm global üniversiteler tarafından kabul edilen testlerdir. Doktora başvuruları sırasında ise ieftonline ekibinden uygun bir eğitim danışmanı ile başvurularınızı tamamlamanızı tavsiye ederiz.. Zira doktora başvuruları göründüğünden daha karmaşık olabiliyorlar.

Adım 3.

Tüm bilgilerinizi, doldurup belgeleri eksiksiz olarak sisteme yükledikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. www.ieft.dreamapply.com sayesinde IEFT Fuarlarına katılan tüm üniversitelere ve okullara 30 Dakika içinde Online Başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzu tamamladıktan sonra sistem size, eğitim danışmanlarımız aracılığıyla, yapılacaklarla ilgili bilgilendirici bir mail atacaktır. Eğer üniversite başvurunuzla ilgili size geri dönüş sağlamak isterse, yine sistem üzerinden bir geri dönüş bildiriminde bulunacaktır.


Adım 4.

Başvurunuzu tamamladıktan ve okullardan şartlı kabul onayı aldıktan sonra, başvuru formunuzu; başvuruya eklediğiniz gerekli belgelerin (diploma, transkript, İngilizce skor, vb.) onaylı kopyalarıyla birlikte seçtiğiniz üniversitelere yollayabilirsiniz. Üniversitelerin kayıt için gerekli belgeler bölümünden ya da danışmanlarımız aracılığıyla, yollamanız gereken belgelere ulaşabilirsiniz. Gerekli dokümanların son başvuru tarihinden önce kurumun eline ulaşacağına emin olmalısınız. Bu anlamda son başvuru tarihlerini çok dikkatli takip edip not almanızı öneririz.

Adım 5.

Eğer üniversite başvurunuzu başarılı bulup ön kabulünüzü yollarsa, sizin sadece gerekli işlemleri yapıp (okul ödemeleri, başvuru ücretleri) kayıt olmanız yeterlidir. Danışmanlarımız size bu aşamada da her konuda yardımcı olacaktır. Eğer isterseniz vize, konaklama, uçak bileti gibi işlemlerde de danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Bizlere her türlü soru ve görüşünüzü info@ieftonline.com mail adresinden iletebilirsiniz.

1 Jan 2019